• Nails by Nature

Kuidas hooldada küünenahkasid?

Tihtipeale inimesed lõikavaid oma küünenahkasid eeldades, et see aitab hoida küünenahad ilusana. Tegelikult on küünenahkade lõikamine väga kahjulik nii küüntele kui ka küünenahkadele. Küünenahk on küünte kaitsekiht bakterite ja infektsioonide eest. Kui kahjustate küünenahkasid võib tekkida valulik põletik. Samuti võib kahjustatud küünenahk muutuda kuivaks ja juba mõne päeva pärast vajab uuesti lõikamist.


Mida rohkem ärritada küünenahkasid, seda raskem on neid saada kontrolli alla.

Mis siis tegema peaks?


Ilusaks tulemuseks läheb vaja: (puidust või terasest) küünenaha lükkajat, küüneõli.


Lihtne küünenahkade hooldus ilma maniküürita:

Kasuta küünenaha lükkajat, et õrnalt lükata nahk küüneplaadilt maksimaalselt tagasi. Kanna igale sõrmele küüneõli ja maseeri see korralikult küünenahkadesse. Kasuta iga päev 1- 2 korda küüneõli. Soovitame hoida küüneõli kas töölaual või öökapil, et küünte niisutamine oleks osa sinu igapäevasest rutiinist. Küüneõli toidab ja niisutab su küünenahkasid (rohkem informatsiooni küüneõli kasulikkusest saad meie eelmisest blogi postitusest).


Küünenahkade hooldus enne ja pärast geellakki:

Kasuta küünenaha lükkajat, et õrnalt lükata nahk küüneplaadilt maksimaalselt tagasi. Seejärel kasuta karestusblokki küünenahkade äärtes, et puhastada küüneplaat vanast ja kuivanud nahast. Selleks, et pikendab geellaki püsivust, karesta terve küün äärest ääreni. Küüntelt küünetolm eemaldamiseks kasuta antiseptilist lahust või atsetooni. Nüüd on küüned valmis geellakiks.


Kui oled geellakki peale kandnud, siis pese käed seebi ja veega. Kui oled käed kuivatanud, kanna igale sõrnele küüneõli ja maseeri see korralikult küünenahkadesse. Kasuta iga päev 1- 2 korda küüneõli. Soovitame hoida küüneõli kas töölaual või öökapil, et küünte niisutamine oleks osa sinu igapäevasest rutiinist. Küüneõli toidab ja niisutab su küünenahkasid (rohkem informatsiooni küüneõli kasulikkusest saad meie eelmisest blogi postitusest).


Nende kergete nippidega saavutate imelised küünenahad!

Aitäh pildi eest @nails_by_lisett

0 comments