• Nails by Nature

Maniküüri Ajalugu

KÜÜNEHOOLDUSE AJALUGU

Kas sina teadsid, et küüntehoolduse ajalugu ulatub 3200 eKr. Küüntehooldus oli oluline staatuse märk läbi ajaloo. Mida tumedam oli küünte toon, seda kõrgemast staatusest oli inimene.


Mõned küünehooldus faktid ajaloost:

  • Türgis leotasid naised käsi roosi krooniõites, mis andsid küüntele roosa tooni.

  • Egiptuses said naised roostepunase tooni tänu hennale ja verele.

  • Indias kasutati küünte värvimiseks hennat.

  • Muistses Hiinas kasvatati küüned võimalikult pikaks ja peale kanti värv. "Küünte erakordse pikkuse tõttu ei suutnud aadlikud ennast ise riietada, lusikaga süüa ega mitmeid muid toiminguid teha." kirjutatakse Ilugurus.


KÜÜNELAKI JA GEELLAKI SÜND

1900. aastal tuli turule esimene läikiv küünelakk. Küünelaki pintsel oli tehtud kaameli karvast. Küünelaki püsivus oli 1 päev. 1900.aastal oli juba laialdaselt kasutuses metallist küünekäärid ja küüneviil. Samuti kasutati värve sisaldavaid kätekreeme ja puudreid, mis andsid küüntele kena läike.

1920. aastal tutvustati esimest kauapüsivat küünelakki, mis oli inspireeritud auto värvidest.

Geellakid sündisid 2000. aastate alguses ja algselt kutsuti geellakke "2 nädala maniküür". 2019 aasta oktoobrikuus avas Eestis Nails by Nature oma veebipoe.PRANTSUSE MANIKÜÜRI SÜND

Paljude naiste poolt armastatud prantsuse maniküür pärineb aga aastast 1975. Tegelikult ei ole prantsuse maniküür sündinud Prantsusmaal, vaid hoopis Ameerikas. Tagasihoidlik ja kaunis roosa küüs valge otsaga sai alguse filmindus maailmast. Kui näitlejad vahetasid rõivastust, tehti ümber ka maniküür. Jeff Pink, prantsuse maniküüri looja, töötas Hollywoodis ja sai filmi direktoritelt kaebuseid, et maniküüri muutmine võttis liiga kaua aega. Nii otsustaski Jeff teha maniküüri, mis sobiks iga riietusega. 80ndatel polnud valge küünelakk kergesti kättesaadav, kuid oli kokkuvõttes odavam ja kiirem, kui pidevalt näitjelate maniküüride vahetamine.

Jeff nägi valges küünelakis võimalust ja hakkas seda ise müüma. Hiljem viis ta oma ideed Pariisi Fashion Week-ile ja kasutas enda valget küünelakki modellidel ja tegi neile valged küüneotsad. Tagasi Ameerikasse suundudes, hakkas ta kutsuma oma valgete otsadega maniküüri prantsuse maniküüriks.


Kasutatud allikad:

https://www.iluguru.ee/manikuuri-ajalugu/2/

https://jarvateataja.postimees.ee/1004712/kaunistatud-kuuned-teevad-kandja-uhkeks

https://www.whowhatwear.co.uk/french-manicure-history

https://www.byrdie.com/history-of-nail-polish

https://beautytrainingstudio.co.uk/history-of-nails
0 comments